Hľadaj:

Dnes je Piatok 21.júna 2024, meniny má: Alojz zajtra: Paulína

Pohrebná kázeň nášho pána farára 28.5.2022

Drahý Martin, manžel, Marek, Peťo, synovia s rodinami, drahá smútiaca rodina, oltárni spolubratia, bratia a sestry,

v živote sa niekedy ocitneme v situácii, ktorá by nám predtým ani nenapadla. Kto z nás by si bol 14. januára, keď sme v tomto chráme slávili zádušnú svätú omšu a vyprevádzali na poslednej ceste Janka Čecha, pomyslel, že dnes budeme sláviť pohrebnú svätú omšu a vyprevádzať našu sestru Katku.

Čítať ďalej:Pohrebná kázeň nášho pána farára 28.5.2022

Kázeň pri pohrebe kňaza Pavla Hrvola 6. 5. 2022

V živote sa niekedy ocitneme v situácii, kedy sa zdá, že sa nedá nič robiť. Akoby sme takúto chvíľu prežívali aj teraz, keď vyprevádzame na poslednej ceste nášho brata kňaza Paľka. Avšak nie je tomu tak. 

Sv.  Ján Vianney, patrón kňazov,  nás povzbudzuje silnou myšlienkou: „Keď sa zdá, že sa nedá nič robiť, vždy sa  dajú  konať dve veci: modliť sa a milovať.“

Čítať ďalej:Kázeň pri pohrebe kňaza Pavla Hrvola 6. 5. 2022

Sviatosť manželstva 23.1.2022

Žijeme v dobe plnej nezvyčajných javov, ktoré tu voľakedy neboli. Jeden z nich je i ten, že dnes mnohí mladí ľudia nechcú, alebo boja sa, uzatvárať sviatostné manželstvo. Jednoducho žijú v akejsi pomýlenej pravde: Mám ťa rád/rada dovtedy, pokiaľ nám to spolu pôjde., a nie v Božej pravde, ktorá znie: Budem  s tebou v dobrom i zlom, v šťastí i v nešťastí,  po všetky dni nášho  života.

Čítať ďalej:Sviatosť manželstva 23.1.2022

3.10. 2021 - Požehnané manželstvo

Vypočuli sme si stať evanjelia,  ktorá hovorí o nerozlučiteľnosti manželstva. Zároveň je v nej  aj výzva o dôležitosti sviatostného manželstva.  A práve tejto  hodnote by som  dnes rád venoval pozornosť.  Vedie ma k tomu bolesť,  ktorá ma ako kňaza veľmi trápi.  Je mnoho mladých veriacich  ľudí, ktorí  nemajú záujem žiť v  sviatostnom manželstve. Keď majú dieťa a prichádzajú hlásiť krst, na otázku: „Prečo chcete krstiť dieťa?“ takmer všetci odpovedajú rovnako: „Sme veriaci, chceme, aby bolo dieťa na poriadku.“ Na jednej strane je to pekné, ale na druhej strane nepochopiteľné - dieťa na poriadku a rodičia nie?

Čítať ďalej:3.10. 2021 - Požehnané manželstvo

Dar kňazstva - 20. 6. 2021

Sme svedkami, že keď sa odohrávajú nejaké významné udalosti, všetky média tomu venujú  veľkú pozornosť. Pre nás veriacich na Slovensku je tento víkend výnimočný a dôležitý. Včera v jednotlivých diecéznych katedrálach boli svätení noví  kňazi a dnes v mnohých farnostiach slávia novokňazi   svoju primičnú sv. omšu. Teší nás, že jeden z novokňazov  Jakub Melo, má  korene  v našej farnosti,  lebo  jeho starí rodičia žili v Strečne.  Žiaľ nikde v médiach,  okrem kresťanských,  sa o týchto udalostiach nikde nevysiela, nehovorí,  nepíše. Pritom každý nový kňaz je veľkým darom pre   spoločnosť.  Aby sme si to aspoň my uvedomili,  venujme dnes našu pozornosť k zamysleniu,   čo pre nás znamená kňaz. 

Čítať ďalej:Dar kňazstva - 20. 6. 2021

Kázeň v Strečne 25.4.2021 - Sviatosť kňazstva

Prežívame Nedeľu Dobrého pastiera. Deň, kedy zvlášť v našich modlitbách myslíme na kňazov a modlíme sa za kňazské a rehoľné povolania.

         Je to však aj  deň, kedy máme mať pred  našim  duchovným zrakom  viac ako inokedy osobu  kňaza.

Čítať ďalej:Kázeň v Strečne 25.4.2021 - Sviatosť kňazstva

Kázeň 33. nedeľa v období cez rok

Bratia a sestry.

Vypočuli sme si podobenstvo, v ktorom sa najčastejšie opakovalo  slovo: talent. Keď počujeme toto slovo, obyčajne nás napadnú dary, akými  sú nadanie, schopnosť. Neraz, keď stretneme niekoho, alebo počujeme o niekom,  kto má  tieto dary,  zvykneme si povzdychnúť, ten má ale talent.  Iste  nám v tejto chvíli  napadne  otázka, čo nám chcel Pán Ježiš povedať týmto podobenstvom, veď všetci nevlastníme  tieto dary. 

Čítať ďalej:Kázeň 33. nedeľa v období cez rok

Kázeň 22. nedeľa 2020

22. nedeľa 2020 (prebraté z r. 2014)

Občas sa stáva, že človek môže  počas krátkej chvíle zažiť pochvalu a hneď vzápätí na to pokarhanie. Akoby sme niečoho  podobného boli svedkami pri počúvaní evanjelia minulú aj dnešnú nedeľu. Naposledy  sme počuli, ako Ježiš vyzdvihuje Petra a dnes zrazu akési  tvrdé slová na neho. 

Čítať ďalej:Kázeň 22. nedeľa 2020

Vysluhovanie sviatosti pomazania nemocných 16. 2. 2020

V dnešnej dobe sa  mnohí ľudia, a to žiaľ i veriaci, zverujú nesprávnym ľuďom. Obracajú sa na mnohých veštcov. Prichádzajú za nimi, prípadne  im telefonujú a diktujú dátumy svojich narodenín, ba neraz i dátumy všetkých členov svojej rodiny. Títo veštci im potom vykladajú z kariet. Mnohí z nich majú pri sebe sviecu, sošku P. Ježiša alebo P. Márie, a to mýli, a čo je smutnejšie,  uspokojuje veriacich.

Čítať ďalej:Vysluhovanie sviatosti pomazania nemocných 16. 2. 2020

Sv. omša 9. 2. 2020

Keby som vám položil otázku, čo je najväčším darom pre vás v živote, odpovede by boli rôzne. Možno by niekto najmä zo starších veriacich odpovedal – že je to sv. omša. Prečo zo starších, lebo čím človek dlhšie žije, tým viac chápe, ktoré sú najväčšie hodnoty v živote veriaceho človeka.   

 

Čítať ďalej:Sv. omša 9. 2. 2020

Nedeľa Božieho slova - 26. 1. 2020

Nedeľa Božieho slova - 26. 01. 2020

 

V živote prežívame rôzne chvíle. Tak je to aj v našom živote viery. V  mysli sa nám vynára viacero otázok. Iste i táto: Môže viera obohatiť život človeka? Ba v ťažších chvíľach si kladieme aj tvrdšiu otázku: Kde je Boh?

Odpoveď je jednoduchá. Záleží od toho, ako pochopíme a najmä, ako sa budeme snažiť žiť najväčšie dary, ktoré ako veriaci máme.

Čítať ďalej:Nedeľa Božieho slova - 26. 1. 2020

Sviatosť krstu - 19. 1. 2020

    Sviatosť krstu - 19.1.2020

V našom živote viery je potrebné  klásť si dôležité otázky a najmä hľadať na ne odpoveď. Pri dnešnej téme, ktorá bude o sviatosti krstu,  je  potrebné položiť si otázku: Kedy môže mať kresťan skutočnú radosť zo života viery a vôbec zo svojho života?

Čítať ďalej:Sviatosť krstu - 19. 1. 2020

Sviatosť manželstva 19.1. 2020

Sviatosť manželstva 19.1. 2020

Možno si ešte pamätáte na štatistiky, ktoré sme čítali na konci roka. Najviac ma v nich povzbudilo, že v minulom roku bolo v našej farnosti viac krstov a tiež  i sobášov, ako v predchádzajúcom roku. Ale na druhej strane, mojim najväčším smútkom bolo, že sa čoraz viac krstia deti, ktorých rodičia nežijú v sviatostnom manželstve.

Čítať ďalej:Sviatosť manželstva 19.1. 2020

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk