Dnes je Sobota 31.júla 2021, meniny má: Ignác zajtra: Božidara

Kázeň v Strečne 25.4.2021 - Sviatosť kňazstva

Prežívame Nedeľu Dobrého pastiera. Deň, kedy zvlášť v našich modlitbách myslíme na kňazov a modlíme sa za kňazské a rehoľné povolania.

Je to však aj  deň, kedy máme mať pred  našim  duchovným zrakom  viac ako inokedy osobu  kňaza.

Čítať ďalej:Kázeň v Strečne 25.4.2021 - Sviatosť kňazstva

Kázeň 33. nedeľa v období cez rok

Bratia a sestry.

Vypočuli sme si podobenstvo, v ktorom sa najčastejšie opakovalo  slovo: talent. Keď počujeme toto slovo, obyčajne nás napadnú dary, akými  sú nadanie, schopnosť. Neraz, keď stretneme niekoho, alebo počujeme o niekom,  kto má  tieto dary,  zvykneme si povzdychnúť, ten má ale talent.  Iste  nám v tejto chvíli  napadne  otázka, čo nám chcel Pán Ježiš povedať týmto podobenstvom, veď všetci nevlastníme  tieto dary.

Čítať ďalej:Kázeň 33. nedeľa v období cez rok

Kázeň 22. nedeľa 2020

22. nedeľa 2020 (prebraté z r. 2014)

Občas sa stáva, že človek môže  počas krátkej chvíle zažiť pochvalu a hneď vzápätí na to pokarhanie. Akoby sme niečoho  podobného boli svedkami pri počúvaní evanjelia minulú aj dnešnú nedeľu. Naposledy  sme počuli, ako Ježiš vyzdvihuje Petra a dnes zrazu akési  tvrdé slová na neho.

Čítať ďalej:Kázeň 22. nedeľa 2020

Vysluhovanie sviatosti pomazania nemocných 16. 2. 2020

V dnešnej dobe sa  mnohí ľudia, a to žiaľ i veriaci, zverujú nesprávnym ľuďom. Obracajú sa na mnohých veštcov. Prichádzajú za nimi, prípadne  im telefonujú a diktujú dátumy svojich narodenín, ba neraz i dátumy všetkých členov svojej rodiny. Títo veštci im potom vykladajú z kariet. Mnohí z nich majú pri sebe sviecu, sošku P. Ježiša alebo P. Márie, a to mýli, a čo je smutnejšie,  uspokojuje veriacich.

Čítať ďalej:Vysluhovanie sviatosti pomazania nemocných 16. 2. 2020

Sv. omša 9. 2. 2020

Keby som vám položil otázku, čo je najväčším darom pre vás v živote, odpovede by boli rôzne. Možno by niekto najmä zo starších veriacich odpovedal – že je to sv. omša. Prečo zo starších, lebo čím človek dlhšie žije, tým viac chápe, ktoré sú najväčšie hodnoty v živote veriaceho človeka.

Čítať ďalej:Sv. omša 9. 2. 2020

Nedeľa Božieho slova - 26. 1. 2020

Nedeľa Božieho slova - 26. 01. 2020

V živote prežívame rôzne chvíle. Tak je to aj v našom živote viery. V  mysli sa nám vynára viacero otázok. Iste i táto: Môže viera obohatiť život človeka? Ba v ťažších chvíľach si kladieme aj tvrdšiu otázku: Kde je Boh?

Odpoveď je jednoduchá. Záleží od toho, ako pochopíme a najmä, ako sa budeme snažiť žiť najväčšie dary, ktoré ako veriaci máme.

Čítať ďalej:Nedeľa Božieho slova - 26. 1. 2020

Sviatosť krstu - 19. 1. 2020

Sviatosť krstu - 19.1.2020

V našom živote viery je potrebné  klásť si dôležité otázky a najmä hľadať na ne odpoveď. Pri dnešnej téme, ktorá bude o sviatosti krstu,  je  potrebné položiť si otázku: Kedy môže mať kresťan skutočnú radosť zo života viery a vôbec zo svojho života?

Čítať ďalej:Sviatosť krstu - 19. 1. 2020

Sviatosť manželstva 19.1. 2020

Možno si ešte pamätáte na štatistiky, ktoré sme čítali na konci roka. Najviac ma v nich povzbudilo, že v minulom roku bolo v našej farnosti viac krstov a tiež  i sobášov, ako v predchádzajúcom roku. Ale na druhej strane, mojim najväčším smútkom bolo, že sa čoraz viac krstia deti, ktorých rodičia nežijú v sviatostnom manželstve.

Čítať ďalej:Sviatosť manželstva 19.1. 2020