Hľadaj:

Dnes je Sobota 31.júla 2021, meniny má: Ignác zajtra: Božidara
channel13.jpgchannel10.jpgchannel15.jpgchannel9.jpgchannel7.jpgchannel14.jpgchannel5.jpgchannel6.jpgchannel2.jpgchannel11.jpgchannel8.jpgchannel1.jpgchannel17.jpgchannel16.jpgchannel4.jpgchannel3.jpgchannel12.jpg

Dar kňazstva - 20. 6. 2021

Sme svedkami, že keď sa odohrávajú nejaké významné udalosti, všetky média tomu venujú  veľkú pozornosť. Pre nás veriacich na Slovensku je tento víkend výnimočný a dôležitý. Včera v jednotlivých diecéznych katedrálach boli svätení noví  kňazi a dnes v mnohých farnostiach slávia novokňazi   svoju primičnú sv. omšu. Teší nás, že jeden z novokňazov  Jakub Melo, má  korene  v našej farnosti,  lebo  jeho starí rodičia žili v Strečne.  Žiaľ nikde v médiach,  okrem kresťanských,  sa o týchto udalostiach nikde nevysiela, nehovorí,  nepíše. Pritom každý nový kňaz je veľkým darom pre   spoločnosť.  Aby sme si to aspoň my uvedomili,  venujme dnes našu pozornosť k zamysleniu,   čo pre nás znamená kňaz. 

Čítať ďalej:Dar kňazstva - 20. 6. 2021

Generálna oprava organa

 (Aktualizované 16.5. - na konci článku) V týchto dňoch sa  koná  generálna oprava organa. Orgán je zložitý stroj, ktorý obsahuje tisíce komponentov, ktoré sa časom opotrebúvajú. Odhaduje sa , že náš  organ má 180 rokov. Počas jeho prevádzky sa uskutočnilo niekoľko pozitívnych reparačných zásahov.

Čítať ďalej:Generálna oprava organa

Mimoriadny Rok sv. Jozefa

Pápež František vyhlásil mimoriadny Rok sv. Jozefa pri príležitosti 150. výročia vy-hlásenia ženícha Panny Márie za patróna celej Cirkvi. Urobil tak dňa 8. decembra apoštolským listom s názvom Patris corde (S otcovským srdcom). Mimoriadny Rok sv. Jozefa potrvá do 8. decembra 2021. 

Čítať ďalej:Mimoriadny Rok sv. Jozefa

Požehnanie príbytku laikom

Požehnanie príbytku v období Zjavenia Pána bez účasti kňaza

Požehnaním domov, nemocníc, knižníc, škôl, kláštorov, úradov, obchodov atď... vyjadrujeme, že daná budova chce byť spájaná s pôsobením Božej milosti, že všetko, čo sa v danej budove bude diať, chce byť na Božiu oslavu. Ten, kto si dá požehnať svoj príbytok, ho zasväcuje Bohu, a zároveň vyjadruje, že v tomto príbytku chce žiť aj so svojou rodinou v duchu kresťanstva  v láske, porozumení a modlitbe.

Čítať ďalej:Požehnanie príbytku laikom

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk