Dnes je Utorok 18.mája 2021, meniny má: Viola zajtra: Gertrúda

Kázeň v Strečne 25.4.2021 - Sviatosť kňazstva

Prežívame Nedeľu Dobrého pastiera. Deň, kedy zvlášť v našich modlitbách myslíme na kňazov a modlíme sa za kňazské a rehoľné povolania.

Je to však aj  deň, kedy máme mať pred  našim  duchovným zrakom  viac ako inokedy osobu  kňaza.

Čítať ďalej:Kázeň v Strečne 25.4.2021 - Sviatosť kňazstva

Generálna oprava organa

(Aktualizované 16.5. - na konci článku) V týchto dňoch sa  koná  generálna oprava organa. Orgán je zložitý stroj, ktorý obsahuje tisíce komponentov, ktoré sa časom opotrebúvajú. Odhaduje sa , že náš  organ má 180 rokov. Počas jeho prevádzky sa uskutočnilo niekoľko pozitívnych reparačných zásahov.

Čítať ďalej:Generálna oprava organa

Mimoriadny Rok sv. Jozefa

Pápež František vyhlásil mimoriadny Rok sv. Jozefa pri príležitosti 150. výročia vy-hlásenia ženícha Panny Márie za patróna celej Cirkvi. Urobil tak dňa 8. decembra apoštolským listom s názvom Patris corde (S otcovským srdcom). Mimoriadny Rok sv. Jozefa potrvá do 8. decembra 2021.

Čítať ďalej:Mimoriadny Rok sv. Jozefa

Požehnanie príbytku laikom

Požehnanie príbytku v období Zjavenia Pána bez účasti kňaza

Požehnaním domov, nemocníc, knižníc, škôl, kláštorov, úradov, obchodov atď... vyjadrujeme, že daná budova chce byť spájaná s pôsobením Božej milosti, že všetko, čo sa v danej budove bude diať, chce byť na Božiu oslavu. Ten, kto si dá požehnať svoj príbytok, ho zasväcuje Bohu, a zároveň vyjadruje, že v tomto príbytku chce žiť aj so svojou rodinou v duchu kresťanstva  v láske, porozumení a modlitbe.

Čítať ďalej:Požehnanie príbytku laikom