Dnes je Streda 21.februára 2024, meniny má: Eleonóra zajtra: Etela

OZNAMY

1. pôstna nedeľa                                                                                       18.2.2024

Liturgický kalendár

Štvrtok             sviatok katedry sv. Petra, apoštola

Nedeľa            1. pôstna nedeľa

Dnes sa pri sv. omšiach koná zbierka na charitu. Vaše milodary budú použité na pomoc núdznym, starým a opusteným v Žilinskej diecéze. Viac informácií o možnosti pomoci nájdete na www.charita.za. Za vaše milodary Vám vyslovujem úprimné pán Boh zaplať. Na stolíku za lavicami je možnosť si zobrať tzv. pôstnu krabičku, ktorá slúži ako pomoc najbiednejším ľuďom v Ugande a Rvande, ale ako pastoračná pomôcka pre rodiny s deťmi.

Bohoslužby v nastávajúcom týždni:  Vo štvrtok bude sv. omša o 17. 30 hod. V pondelok, utorok, stredu o 17 hod. a v sobotu ráno o 7. 30 hod bude modlitba sv. ruženca, po ktorej sa vám rozdá sv. prijímanie. V piatok bude pohrebná svätá omša o 12:00, po ktorej bude pohreb p. Anny Stašovej. V piatok bude aj pobožnosť krížovej cesty o 17 hod. po ktorej sa tiež rozdá sv. prijímanie. V  nedeľu sú  sv. omše o 8 hod. a o 10 hod.  Sv. omša  v nedeľu o 8 hod., bude  vysielaná aj online. V nedeľu pobožnosť krížovej cesty o 15 hod.

Váš pán farár sa Vám chce prihovoriť týmito slovami:

Drahí bratia a sestry, ocitám sa po prvej liečbe chemoterapie, v ktorej budem následne pokračovať. Z toho dôvodu nejaký čas nebudem môcť  spolu s vami sláviť sv. omše. Preto  sú zatiaľ bohoslužby len tak, ako ste počuli. Čo sa týka organizačných záležitosti, môžete mi volať na mobil, číslo je i na našej Web. stránke. V prípade pohrebu prosím, aby ste volali najskôr mne, až potom vybavovali potrebné záležitosti na pohrebnom ústave. V prípade, že nemôžem   hneď zobrať mobil,  akonáhle budem môcť,  ozvem sa Vám. Prosím, aby ste toho času nedávali úmysly na sv. omše.  Myslím veľmi na Vás v mojich modlitbách. Prosím i ja o modlitbu. Ďakujem za vaše modlitby, ktoré veľmi cítim, Taktiež ďakujem  obetavým kňazom za výpomoc. Prosím vás, prežívajte pôstne obdobie s väčšou nábožnosťou. Nevynechajte predovšetkým nedeľnú sv. omšu, i keď možnosti sú menšie. Milujte a radi chodievajte na pobožnosť krížovej cesty. Vedzte k nej  najmä deti, ktoré nech si dávajú pečiatkovať pobožnosť krížovej cesty a pôstne obety nech si značia do zošitu. Deťom prajem požehnané prázdniny. Krížovú cestu si môžete konať i súkromne na  novej krížovej ceste v prírode. Ktorí ste zdraví, vážte si tento dar a buďte zaň  vďační p. Bohu. Všetkých vás pozdravujem a nosím v srdci.

Úmysly sv. omší na tento týždeň:

+  Mária, Vincent, Žofia, Juraj Kubička, Žofia, Ján Remek, Ján Vintr
 Piatok  12:00  +  pohrebná sv. omša Anna Stašová

Za farnosť

+  Ľubka, Vladimír Taraba, Pavol, Vladimír Tavač

Dekrét o posvätení kostola:

Konsekrácia kostola 24.9.2023:

Posvätenie kaplniek krížovej cesty:

Sakristia kostola - porovnanie pred a po sanačných prácach:

Kaplnka s doplneným číslom zastavenia pripravená na osadenie drevorezby:

Sanačná omietka na sokloch v zadnej časti kostola:

Brigáda - krížová cesta 12.8.2023