Dnes je Utorok 18.mája 2021, meniny má: Viola zajtra: Gertrúda

OZNAMY

7. Veľkonočná nedeľa                                                                          16. 5. 2021

Liturgický kalendár:

Štvrtok             spomienka sv. Bernardína Sienského, kňaza

Sobota              sv. Rity z Cascie, rehoľníčky

Nedeľa             slávnosť Zoslania Ducha Svätého

Sv. omše budú počas nastávajúceho týždňa budú  každý večer, okrem stredy  o 18 hod. V stredu bude sv. omša ráno o 8 hod. V pondelok bude detská sv. omša. V nedeľu budú sv. omše o 8 a o 10. hodine. Sv. omša o 8 hod. bude vysielaná aj online.

V predsieni kostola sú i dnes nachystané hárky pre  sv. omše v budúcom týždni,   do ktorých sa budete môcť okrem pondelka napísať. Kostol bude  dnes otvorený  do 17 hod. Prosím, aby tí, ktorí ste už boli zapísaní,  dali ste  priestor  ďalším.

Naďalej  povzbudzujem, aby ste mariánsky mesiac prežívali vo väčšej úcte k p. Márii. Pred každou sv. omšou sa modlime loretánske litánie a tiež i deviatnik k Duchu Svätému.

I v predchádzajúcich dňoch sa pokračovalo v generálnej oprave organa. Boli to už záverečné  práce:  intonácie, ladenia a korekcií píšťal. Taktiež sa konala generálna oprava tretej vzdušnice, previedlo sa utesnenie zátok píšťal a výmeny nôh poškodených píšťal. Ak všetko pôjde dobre, práce budú ukončené v nastávajúcom týždni

Na našej farskej web. stránke môžete pozrieť fotografie,  dokumentujúce tieto práce. Opäť chcem vyjadriť veľké pán Boh zaplať tým,  ktorí ste počas týždňa priniesli milodar na kostol, alebo ste svoj milodar poslali na účet farnosti.

Úmysly sv. omší:

Pondelok    18:00 Úmysel kňaza