Hľadaj:

Dnes je Utorok 28.mája 2024, meniny má: Viliam zajtra: Vilma

Príhovor veriacim v Strečne v nedeľu 15. marca

Drahí bratia a sestry, mladí priatelia, milé deti.

Dáte mi za pravdu, že tak my kňazi, ako i vy veriaci, prežívame nevšedné dni.  Nepamätáme si, že by naše kroky, pokiaľ sme boli zdraví, najmä v nedeľu nesmerovali do kostola. Na miesto, ktoré je srdcom nášho života a viery, alebo ako sme si naposledy povedali,  kde môžeme prežiť horu Tábor. Keďže dnes a ďalšie dni túto možnosť z dôvodu vážnej situácie nemáme, chcel by som sa vám, ako váš kňaz prihovoriť aspoň niekoľkými slovami skrze našu stránku.

 

V živote sú chvíle, kedy nám veriacim môžu mnohé  dôležité hodnoty  chýbať,  ale  jedna hodnota nám   nemusí nikdy  chýbať. A tou je  povzbudenie. A práve to je dôvod, prečo sa vám chcem  prihovoriť.  Chcem vás povzbudiť a uistiť, že v mojich modlitbách myslím denne na vás, na našu farnosť, ale i na náš národ, ba i celý svet. Rovnako prosím i vás, aby ste sa na tieto úmysly denne modlili. To je kyslík, ktorý nám pomáha ľahšie  dýchať aj v ťažších chvíľach života.

Tiež vás prosím, aby ste si aj počas týchto dní zachovali pravú zbožnosť. Zaiste ste mnohí videli, alebo aspoň počuli o Karlovom moste v Prahe.  Tento most je známy i tým, že je na ňom 30 súsoší. Jedno z nich má názov „Pravá zbožnosť". V strede neho je panna  Mária. Z jednej strany sv. Dominik, ktorému odovzdáva ruženec. Z druhej strany sv. Tomáš Akvinský, najväčší učenec a svätec, ktorému odovzdáva   knihu. Poučenie je vzácne. Cez sv. Dominika chce ukázať veriacim, aká je dôležitá modlitba a  cez sv. Tomáša, ako je dôležité, ak je    ľudský rozum osvietený Duchom Svätým.  Verím, že v týchto dňoch využívate dar kresťanských médií, pomocou  ktorých  môžete,  či už skrze televíziu Lux sledovať, alebo cez rádio Lumen počúvať sv. omše, ako i iné duchovné programy. Som vám za to vďačný. A keďže farnosť je rodina, preto ponúkam i možnosť, že by sme od dnes doma boli každý deň  duchovne spojení v modlitbe v čase od 17. 30 do 18 hod. Taktiež vás povzbudzujem, aby ste sa obohacovali čítaním toho,  čo je pre nás najviac osožné. Ponúkam k tomu list nášho otca biskupa, výzvu otcov biskupov, osobný list hovorcu KBS Martina Kramaru, či výstižnú homíliu pre tieto dni od Juraja Viteka. Prajem Vám drahí veriaci požehnanú nedeľu, ako i požehnané ďalšie dni.

S úctou váš kňaz Michal Keblušek

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk