Dnes je Pondelok 17.februára 2020, meniny má: Miloslava zajtra: Jaromír

Vysluhovanie sviatosti pomazania nemocných 2020

V dnešnej dobe sa  mnohí ľudia, a to žiaľ i veriaci, zverujú nesprávnym ľuďom. Obracajú sa na mnohých veštcov. Prichádzajú za nimi, prípadne  im telefonujú a diktujú dátumy svojich narodenín, ba neraz i dátumy všetkých členov svojej rodiny. Títo veštci im potom vykladajú z kariet. Mnohí z nich majú pri sebe sviecu, sošku P. Ježiša alebo P. Márie, a to mýli, a čo je smutnejšie,  uspokojuje veriacich.

Čítať ďalej:Vysluhovanie sviatosti pomazania nemocných 2020

Sv. omša 9.2.2020

Keby som vám položil otázku, čo je najväčším darom pre vás v živote, odpovede by boli rôzne. Možno by niekto najmä zo starších veriacich odpovedal – že je to sv. omša. Prečo zo starších, lebo čím človek dlhšie žije, tým viac chápe, ktoré sú najväčšie hodnoty v živote veriaceho človeka.

Čítať ďalej:Sv. omša 9.2.2020

Nedeľa Božieho slova - 26. 01. 2020

Nedeľa Božieho slova - 26. 01. 2020

V živote prežívame rôzne chvíle. Tak je to aj v našom živote viery. V  mysli sa nám vynára viacero otázok. Iste i táto: Môže viera obohatiť život človeka? Ba v ťažších chvíľach si kladieme aj tvrdšiu otázku: Kde je Boh?

Odpoveď je jednoduchá. Záleží od toho, ako pochopíme a najmä, ako sa budeme snažiť žiť najväčšie dary, ktoré ako veriaci máme.

Čítať ďalej:Nedeľa Božieho slova - 26. 01. 2020

Sviatosť krstu - 19.1.2020

V našom živote viery je potrebné  klásť si dôležité otázky a najmä hľadať na ne odpoveď. Pri dnešnej téme, ktorá bude o sviatosti krstu,  je  potrebné položiť si otázku: Kedy môže mať kresťan skutočnú radosť zo života viery a vôbec zo svojho života?

Čítať ďalej:Sviatosť krstu - 19.1.2020

Sviatosť manželstva 19.1. 2020

Možno si ešte pamätáte na štatistiky, ktoré sme čítali na konci roka. Najviac ma v nich povzbudilo, že v minulom roku bolo v našej farnosti viac krstov a tiež  i sobášov, ako v predchádzajúcom roku. Ale na druhej strane, mojim najväčším smútkom bolo, že sa čoraz viac krstia deti, ktorých rodičia nežijú v sviatostnom manželstve.

Čítať ďalej:Sviatosť manželstva 19.1. 2020