Dnes je Nedeľa 25.septembra 2022, meniny má: Vladislav zajtra: Edita

OZNAMY

24. nedeľa cez rok                                                                                11. 9. 2022

Liturgický kalendár:

Pondelok             spomienka Najsvätejšieho mena Mária

Utorok                 spomienka sv. Jána Zlatoústeho, biskupa  a učiteľa Cirkvi

Streda                  sviatok Povýšenia svätého kríža

Štvrtok                slávnosť Sedembolestnej p. Márie, patrónky Slovenska

Piatok                  spomienka sv. Kornela, pápeža, Cypriána, biskupa, mučeníkov

Nedeľa                25.  nedeľa v období cez rok

Sv. omše v nastávajúcom týždni:  V pondelok, utorok, stredu budú sv. omše o 18 hod. Vo štvrtok  slávime slávnosť Sedembolestnej p. Márie, patrónky Slovenska. Sv. omše budú tak ako v nedeľu,  o 8 hod. a o 10 hod. I v stredu večer bude sv. omša s platnosťou na tento sviatok. V piatok bude sobášna sv. omša o 15 hod. V sobotu bude sobášna sv. omša s platnosťou na nedeľu o 15 hod.

V nedeľu sú  sv. omše o 8 hod. a o 10 hod. Sv. omše vo štvrtok o 8 hod a  v nedeľu o 8 hod., bude  vysielané aj online.

Práce na kostole: Po demontáži lešenia na veží a prestavbe lešenia na oboch stranách lode kostola sa začalo s postupnou výmenou poškodených  časti  krovu. Na pravej strane strechy bol plech v celkovej šírke cca 1 meter demontovaný, aby mohli byť  vymenené poškodené drevené časti. Bola vytvorená vetracia medzera,  ktorá nám zabezpečí nasávanie čerstvého vzduchu do podkrovia. Pre odvod  vzduchu a pre potrebu cirkulácie bola táto medzera vytvorená aj v hrebeni strechy. Tento spôsob nám do budúcna zabezpečí prevetranie pod strešných priestorov. Taktiež nám zamedzí zrážaniu vodnej pary, ktorá mala v minulosti za dôsledok postupne poškodenie drevenej väzby strechy. V prácach na obnove strešnej časti kostola sa bude pokračovať aj v nastávajúcich dňoch. Fotografiu z týchto prác si môžete pozrieť na nástenke, ako i na našej web. stránke. Vyslovujem veľké pán Boh zaplať tým, ktorí ste obetovali milodar na kostol minulú nedeľu pri zbierke, ako i tým, ktorí odovzdali milodar osobne, ako i tým, ktorí ho poslali na účet.

Úmysly sv. omší na tento týždeň:

Za zdravie a Božiu pomoc Martine

Za zdravie a Božiu pomoc Stanislavovi a Lýdii