Dnes je Sobota 18.septembra 2021, meniny má: Eugénia zajtra: Konštantín

OZNAMY

24. nedeľa cez rok                                                                             12.9. 2021

Liturgický kalendár:

Pondelok          spomienka sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi

Utorok              sviatok sv. Povýšenia svätého kríža

Streda              slávnosť Sedembolestnej p. Márie, patrónky Slovenska

Štvrtok             spomienka sv. Kornela, pápeža a Cypriána, biskupa

Nedeľa             25. nedeľa cez rok

Sväté  omše v nastávajúcom  týždni budú nasledovne:  pondelok, utorok, štvrtok a v piatok  o 18 hod. V stredu na sviatok Sedembolestnej p. Márie budú sv. omše   o 7. a o 8. 30 hod. Tieto sv. omše budú skôr z dôvodu, aby ste mohli sledovať v televízii sv. omšu so sv. otcom zo Šaštína o 10 hod. V sobotu bude sv. omša o 8 hod. V nedeľu  o 7. 30 a o 10. hodine. Sv. omše v stredu o 7. a v nedeľu  o 7. 30 hod. bude vysielané online. Na budúcu nedeľu bude zbierka na seminár.

Vyslovujem úprimné pán Boh zaplať tým, ktorí priniesli,  alebo  poslali  na účet  milodar na kostol.

Niekoľko pokynov k birmovke. Birmovanci dostali dotazník, ktorý treba vyplniť. Tí, ktorí boli pokrstení mimo našej farnosti, nech si dajú v danej farnosti potvrdiť sviatosť krstu. Birmovní rodičia môžu byť len tí, ktorí nemajú cirkevnoprávnu prekážku. Na dotazníku je vypísané, ktorí spĺňajú tieto podmienky. Do kolónky birmovného rodiča stačí napísať, kde bol krstený, birmovaný a sobášený. Teda netreba to dať potvrdiť vo farnosti, kde bol krstený. Je to na dôveru, ktorá sa potvrdí kňazovi pri zápise. Prosím, aby si mladí  dávali  birmovné mená len mená svätých. Na birmovku sa môžu prihlásiť aj starší. K birmovke môžu ísť len tí, ktorí sú z našej farnosti. Príprava bude dvojročná,  birmovka by mala byť v roku 2023. Na birmovku budú môcť ísť  len tí, ktorí si budú konať prípravu od začiatku.

Úmysly svätých omší:

+  Božiu pomoc Anne Beháňovej a Terézii Obertovej

Utorok 18:00 +  Ladislav a Helena Dugovič

+  Za farnosť

+  Vlastimil Slováček

Štvrtok 18:00 +  Vavrín, Terézia Brezaniovi a ich deti, Štefan, Elena, Vladimír Beháňovi
Piatok 18:00   +  Štefan, Helena Zichovi, Jozef, Mária, Silvester, Apoliena, Ján Svíbovi

Úmysel kňaza

Nedeľa 7:30 Za farnosť