Dnes je Utorok 17.mája 2022, meniny má: Gizela zajtra: Viola

OZNAMY

5. Veľk.  nedeľa                                                                                  15. 5. 2022

Liturgický kalendár:

Pondelok               spomienka sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka

Nedeľa                6. Veľkonočná nedeľa

Sv. omše v nastávajúcom týždni:  V pondelok bude o 18 hod. nácvik detí na prvé sv. prijímanie. Z toho dôvodu sv. omša nebude. Prosím rodičov, aby prišli s deťmi do kostola. V utorok,  stredu,  štvrtok a v sobotu  budú sv. omše o 18 hod. V piatok bude z pastoračných dôvodov sv. omša ráno o 8 hod.  V nedeľu sú  sv. omše o 8 hod. a o 10 hod. Pri sv. omši o 10 hod. bude prvé sv. prijímanie. Prosím, aby na  túto sv. omšu  prišli len najbližšia rodina  detí. Kameraman  je zabezpečený, preto prosím, aby nikto iný nerušil túto slávnostnú chvíľu. Tiež prosím, aby nikto kvôli prvému sv. prijímaniu  v tento slávnostný deň nikto nevynechal sv. omšu, ostatní  veriaci nech prídu na sv. omšu  o 8 hod., alebo v sobotu večer, ktorá je s platnosťou na nedeľu.  Sv. omša v nedeľu o 8 hod., bude  vysielaná aj online.

V sobotu o 9 hod. bude svätá  spoveď pre prvoprijímajúce deti a ich rodičov, krstných,  starých rodičov, ako i súrodencov detí. Príbuzní detí, ktorým nevyhovuje prísť v sobotu, môžu prichádzať na sv. spoveď počas týždňa pred sv. omšou

Práce na kostole: Na veží kostola sa vystužili kritické miesta kamenného muriva pancierovou sieťovinou kvôli prípadnému uvoľneniu niektorých kamenných článkov. Na čelnej stene a veží sa začalo s ukladaním prvých vrstiev prevzdušnených vápenných omietok. V ďalších dňoch sa bude pokračovať v  týchto prácach. Počas hodovej slávnosti je potrebné hovoriť o všetkom, čo sa koná vo farnosti. Naďalej prebiehajú prípravné práce krížovej cesty. Najskôr sa vyrobila forma na kaplnku. Následne sa konala betonáž 14 kaplniek. Vyrobené sú už všetky kaplnky.  Taktiež sú už vyrobené aj  železné rámy s dverami pre jednotlivé kaplnky. Pri týchto prácach pracovalo 11 obetavých chlapov, ktorí odpracovali 223 hodín. V najbližších dňoch sa bude realizovať betonáž pod jednotlivé zastavenia, na ktoré sa postupne umiestnia kaplnky. Všetkým obetavým chlapom i všetkým tým,  ktorí finančne prispievate na kostol a ktorí ste i v tomto roku prispeli na krížovú cestu vyslovujem pán Boh zaplať. Taktiež vyslovujem pán Boh zaplať tým, ktorí sa obetavo starajú o výzdobu  kostola, ako i úpravu okolia  kostola, najmä za časté, pekné   kosenie trávy a úpravy drevín.

Ako viete v dňoch 11 - 19 júna budú v našej farnosti misie. Máme už presný program, ktorý je  na našej web. stránke, ako i na nástenke. Skôr je to uverejnené i z dôvodu,  aby ste si prípadne vedeli zariadiť voľno pre jednotlivé dni.

Úmysly sv. omší na tento týždeň:

sv. omša nebude

+  Ivan Oberta