Dnes je Streda 25.novembra 2020, meniny má: Katarína zajtra: Kornel

OZNAMY

Nedeľa Krista Kráľa                                                                  22. 11. 2020

Liturgický kalendár:

Pondelok             spomienka sv. Ondreja Dung-Laka, kňaza a spoločníkov

Streda                  spomienka sv. Kataríny Alexandrijskej, panny a mučenice

Nedeľa                1. adventná nedeľa

Sv. omše v týždni budú každý večer o 17 hod. V sobotu večer o 17. 00 hod. s platnosťou na nedeľu. Prosím seniorov, aby prišli na túto sv. omšu  Sv. omše v nedeľu budú o 8. 00 hod. a o 10. 00 hod.

Sv. omša o 8. 00 hod. bude vysielaná aj  online.

Budúca nedeľa je prvá adventná. Začína sa ňou nový liturgický rok. Počas adventného obdobia sa nezdobia oltáre. Tí, ktorí máte záujem dať si požehnať adventný veniec, ktorý budete mať vo svojich príbytkoch, môžete si ho priniesť v nedeľu na  sv. omšu pred oltár. Prosíme vás, aby ste si ich položili pred oltár už pred sv. omšou, nakoľko sa požehnávajú hneď na úvod sv. omše.

Ako iste viete od 16. 11. 2020 sa uvoľnila možnosť prichádzať na bohoslužby za podmienky obsadenia len polovice kapacity kostola. Používa sa opäť tzv. šachovnicové sedenie, čo znamená, že medzi obsadenými miestami ostane vždy jedno miesto voľné. Tentoraz sa to týka aj rodinných príslušníkov.  Taktiež platí, že nie je  možnosť zhromažďovať sa vo väčších počtoch pred kostolom. Naďalej  platia všetky hygienické opatrenia. Stále platí všeobecný dišpenz od povinnej účasti zúčastniť sa sv. omše v nedeľu, alebo prikázaný sviatok.

Oznam, ktorý sme dostali z BU. Zbierka na Charitu sa uskutoční na budúcu prvú adventnú nedeľu. Možnosť je  aj online od 22. 11, ako i  prostredníctvom poštových poukážok, ktoré sú za lavicami na stolíku. Presnejšie informácie sú na nástenke, ako i na web. stránke: www.charitaza.sk

Vyslovujem opäť veľké pán Boh zaplať tým,  ktorí ste  poslali milodar na účet, alebo ste  ho priniesli  na opravu kostola, presnejšie na úhradu za práce, ktoré sú už vykonané. Kto by ešte bol ochotný pomôcť, táto možnosť je stále. Vopred vyslovujem pán Boh zaplať.

Úmysly sv. omší:

Pondelok 17:00 + Jozef, Štefan, Žofia, Štefan Repáň