Hľadaj:

Dnes je Utorok 31.marca 2020, meniny má: Benjamín zajtra: Hugo
channel11.jpgchannel16.jpgchannel2.jpgchannel1.jpgchannel6.jpgchannel17.jpgchannel15.jpgchannel14.jpgchannel10.jpgchannel9.jpgchannel8.jpgchannel13.jpgchannel5.jpgchannel12.jpgchannel3.jpgchannel7.jpgchannel4.jpg

OZNAMY

Stanovisko KBS k zákazu verejného slávenia bohoslužieb


Predseda vlády SR Peter Pellegrini dnes Konferencii biskupov Slovenska telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. 3. do 23. 3. 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby.

Tento zákaz biskupi prijali s veľkou bolesťou, žiadajú však všetkých kňazov a veriacich, aby ho uposlúchli. Podrobnejšie informácie, ktoré sa týkajú ďalších liturgických úkonov a slávení KBS poskytne po porade s Úradom verejného zdravotníctva v najbližšom čase.

V tejto chvíli prosíme kňazov, aby veriacich o nariadení s pokojom informovali a verejné bohoslužby do 23. marca odvolali.

Zároveň povzbudzujeme veriacich k sledovaniu televíznych a rozhlasových prenosov bohoslužieb, ktoré sa budú konať neverejným spôsobom. Kňazi nech pokračujú v poskytovaní duchovnej starostlivosti o veriacich takými spôsobmi, ktoré neprotirečia vydanému nariadeniu.

Všetkých pozývame k modlitbám. Nestrácajme nádej, neprepadajme obavám, a s dôverou sa v našich rodinách obracajme na našu Nebeskú Matku: "Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!"

Prosme Pána, aby tento pre nás veľmi bolestný zákaz mohol byť včasne odvolaný.

 

Úmysly sv. omší:

Sväté omše sa z dôvodu opatrení proti šíreniu vírusu COVID-19

konať nebudú (aktuálne nariadenie platí zatiaľ do 23. marca 2019, v 

prípade predĺženia alebo zmien Vás budeme informovať)

Pondelok        

--:--

sv. omša nie je

Utorok
--:--
sv. omša nie je
Streda
--:--    
sv. omša nie je
Štvrtok
--:--
sv. omša nie je
Piatok
--:--
sv. omša nie je
Sobota
--:--
sv. omša nie je
Nedeľa

 

--:--
--:--
sv. omša nie je
sv. omša nie je
Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk