OZNAMY

5. pôstna nedeľa                                                                                        17.3.2024

Utorok                slávnosť sv. Jozefa, ženícha p. Márie

Nedeľa               Palmová  / Kvetná /  nedeľa

Dnes o 15 hod. bude pobožnosť krížovej cesty. Povzbudzujem, aby ste naďalej  na túto pobožnosť prichádzali vo väčšom počte.

Sväté omše v nastávajúcom týždni: V pondelok sv. omša nebude. V utorok na slávnosť sv. Jozefa bude sv. omša o 18 hod.  Povzbudzujem, aby ste  prišli v čím väčšom počte osláviť sviatok sv. Jozefa, patróna našich rodí a dobrej smrti.  Taktiež prosím, aby prišli aj prvoprijímajúce a ostatné deti.

V stredu, štvrtok,  piatok, v sobotu  budú  sv. omše o 17. 30 hod. V piatok pred sv. omšou o 17 hod. bude pobožnosť krížovej cesty. V nedeľu je sv. omša len  o 8 hod.  Táto sv. omša bude  bude  vysielaná aj online.

Na budúcu nedeľu bude spoločná predveľkonočná sv. spoveď. Spovedať sa bude od 13. 30 - 14. 30 hod.  Z toho dôvodu je v nedeľu len jedna sv. omša a v sobotu večer s platnosťou na nedeľu. Spovedať budú viacerí kňazi. Sv. prijímanie sa bude rozdávať priebežne, aby ste sa mohli plynule spovedať a tak rovnomerne rozostupovať k jednotlivým kňazom. Ktorí pristupujete k prvému piatku k sv. spovedi, túto sv. spoveď môžete mať k Veľkej Noci, ako i potom už aj k nastávajúcemu prvému piatku.

Ako ste boli minulú nedeľu informovaní,  od dnes každú nedeľu vzadu na stolíku za lavicami budú najnovšie katolícke noviny, ktoré si môžete zakúpiť. Povzbudzujeme vás k čítaniu aj katolíckej tlače. Tiež je tam ešte niekoľko kusov aj z minulej nedele, v ktorých bol rozhovor s p farárom, ako i priblíženie života viery našej farnosti, preto bolo týchto KN objednaných viac.

Úmysly sv. omší na tento týždeň:

Za všetky rodiny našej farnosti

Za zdravie a Božiu pomoc Ondreja a Veroniky

Na úmysel
 Piatok  17:30  +  Silvia Krajčíková, Mária, Rudolf Bugáň
 Sobota  17:30  +  Miroslav Repáň

Za farnosť

Pán farár vás všetkých pozdravuje. Ďakuje veľmi za modlitby. Povzbudzuje k väčšej účasti na sviatok sv. Jozefa, z toho dôvodu dal taký úmysel. Taktiež už teraz povzbudzuje k väčšej účasti a dobrej príprave k Veľkonočnej sv. spovedi.

Nech  tento obrázok slúži k inšpirácii rodičom, ako sa môžu v rodine  deti hravou formou  modliť krížovú cestu

Dekrét o posvätení kostola:

Konsekrácia kostola 24.9.2023:

Posvätenie kaplniek krížovej cesty:

Sakristia kostola - porovnanie pred a po sanačných prácach:

Kaplnka s doplneným číslom zastavenia pripravená na osadenie drevorezby:

Sanačná omietka na sokloch v zadnej časti kostola:

Brigáda - krížová cesta 12.8.2023

12.8.2023: Kaplnka pripravená na osadenie zastavenia:

Hotová kaplnka (pred úpravou terénu v jej okolí):

Maľovanie bočných stien:

Sanačné práce sokla v zadnej časti kostola: