Hľadaj:

Dnes je Sobota 10.apríla 2021, meniny má: Igor zajtra: Július
channel16.jpgchannel4.jpgchannel17.jpgchannel6.jpgchannel9.jpgchannel8.jpgchannel12.jpgchannel3.jpgchannel2.jpgchannel7.jpgchannel11.jpgchannel5.jpgchannel15.jpgchannel13.jpgchannel10.jpgchannel14.jpgchannel1.jpg

Mimoriadny Rok sv. Jozefa

Pápež František vyhlásil mimoriadny Rok sv. Jozefa pri príležitosti 150. výročia vy-hlásenia ženícha Panny Márie za patróna celej Cirkvi. Urobil tak dňa 8. decembra apoštolským listom s názvom Patris corde (S otcovským srdcom). Mimoriadny Rok sv. Jozefa potrvá do 8. decembra 2021. 

Čítať ďalej:Mimoriadny Rok sv. Jozefa

Požehnanie príbytku laikom

Požehnanie príbytku v období Zjavenia Pána bez účasti kňaza

Požehnaním domov, nemocníc, knižníc, škôl, kláštorov, úradov, obchodov atď... vyjadrujeme, že daná budova chce byť spájaná s pôsobením Božej milosti, že všetko, čo sa v danej budove bude diať, chce byť na Božiu oslavu. Ten, kto si dá požehnať svoj príbytok, ho zasväcuje Bohu, a zároveň vyjadruje, že v tomto príbytku chce žiť aj so svojou rodinou v duchu kresťanstva  v láske, porozumení a modlitbe.

Čítať ďalej:Požehnanie príbytku laikom

Generálna oprava organa

 (Aktualizované 14.3 - na konci článku) V týchto dňoch sa  koná  generálna oprava organa. Orgán je zložitý stroj, ktorý obsahuje tisíce komponentov, ktoré sa časom opotrebúvajú. Odhaduje sa , že náš  organ má 180 rokov. Počas jeho prevádzky sa uskutočnilo niekoľko pozitívnych reparačných zásahov.

Čítať ďalej:Generálna oprava organa

Oznamy 4.4. 2021

Veľkonočná nedeľa                                                                                4. 4. 2021

Dnes slávime najväčší kresťanský sviatok – Zmŕtvychvstanie nášho Pána Ježiša Krista. Vo veľkonočnom období sa namiesto modlitby Anjel Pána modlíme modlitbu Raduj sa nebies Kráľovná. 

Čítať ďalej:Oznamy 4.4. 2021

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk