Hľadaj:

Dnes je Piatok 25.septembra 2020, meniny má: Vladislav zajtra: Edita
channel16.jpgchannel5.jpgchannel8.jpgchannel1.jpgchannel4.jpgchannel14.jpgchannel9.jpgchannel10.jpgchannel12.jpgchannel7.jpgchannel6.jpgchannel15.jpgchannel2.jpgchannel17.jpgchannel11.jpgchannel13.jpgchannel3.jpg

Kázeň 22. nedeľa 2020

22. nedeľa 2020 (prebraté z r. 2014)

Občas sa stáva, že človek môže  počas krátkej chvíle zažiť pochvalu a hneď vzápätí na to pokarhanie. Akoby sme niečoho  podobného boli svedkami pri počúvaní evanjelia minulú aj dnešnú nedeľu. Naposledy  sme počuli, ako Ježiš vyzdvihuje Petra a dnes zrazu akési  tvrdé slová na neho. 

Čítať ďalej:Kázeň 22. nedeľa 2020

Príhovor pri hodovej sv. omši 17. 5. 2020

Bratia a sestry. Prežívame hodovú sv. omšu k úcte sv. Žofie. Možno našou mysľou prebieha i táto otázka:  Môže nás dnešná slávnosť osloviť, pomôcť nám k tomu, aby sme si  prehĺbiť náš život viery?  Taká  otázka je aktuálna i preto, že dnešný deň nemôžete prežívať z dôvodov pandémie tak, ako ste boli  zvyknutí po iné roky, že ste sa stretávali nielen v kostole, ale i pri spoločnom pohostení.

Čítať ďalej:Príhovor pri hodovej sv. omši 17. 5. 2020

Oznamy 20. september 2020

25. nedeľa v období cez rok                                                                  20. 9. 2020

Dnes sa koná  zbierka na kňazský seminár.  Za vaše milodary Vám v mene predstavených seminára a bohoslovcov vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať.

Čítať ďalej:Oznamy 20. september 2020

List Svätého Otca všetkým veriacim na mesiac máj 2020

Drahí bratia a sestry,

už je blízko mesiac máj, v ktorom Boží ľud s osobitnou intenzitou vyjadruje svoju lásku a úctu k Panne Márii. V tomto mesiaci je tradíciou modliť sa ruženec doma, v rodine. Doceniť tento domáci rozmer nás „prinútili“ obmedzenia spojené s pandémiou, a to aj z duchovného hľadiska.

 

Čítať ďalej:List Svätého Otca všetkým veriacim na mesiac máj 2020

Príhovor veriacim v Strečne v nedeľu 5. apríla

Drahí bratia a sestry, mladí priatelia, milé deti.

Vstupujeme do veľkého týždňa. Je to najsvätejší týždeň v cirkevnom roku. V našom vnútri sú rôzne otázky a pocity. Je možné ho prežiť hodnotne, keď  nemôžeme prichádzať do Božieho chrámu, byť fyzicky prítomný na dojímavých obradoch, ktoré vždy bývali v  týchto dňoch?  Neraz príbeh môže dať silnejšiu odpoveď, než akékoľvek múdre slová. Nech tentoraz je pre nás tento povzbudením táto udalosť. 

Čítať ďalej:Príhovor veriacim v Strečne v nedeľu 5. apríla

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk