Dnes je Streda 08.decembra 2021, meniny má: Marína zajtra: Izabela

3.10. 2021 - Požehnané manželstvo

Vypočuli sme si stať evanjelia,  ktorá hovorí o nerozlučiteľnosti manželstva. Zároveň je v nej  aj výzva o dôležitosti sviatostného manželstva.  A práve tejto  hodnote by som  dnes rád venoval pozornosť.  Vedie ma k tomu bolesť,  ktorá ma ako kňaza veľmi trápi.  Je mnoho mladých veriacich  ľudí, ktorí  nemajú záujem žiť v  sviatostnom manželstve. Keď majú dieťa a prichádzajú hlásiť krst, na otázku: „Prečo chcete krstiť dieťa?“ takmer všetci odpovedajú rovnako: „Sme veriaci, chceme, aby bolo dieťa na poriadku.“ Na jednej strane je to pekné, ale na druhej strane nepochopiteľné - dieťa na poriadku a rodičia nie?

Čítať ďalej:3.10. 2021 - Požehnané manželstvo

Program TV LUX so Svätým Otcom Františkom

Počas návštevy Svätého Otca na Slovensku TV LUX ponúka  tieto priame prenosy

Čítať ďalej:Program TV LUX so Svätým Otcom Františkom

Mimoriadny Rok sv. Jozefa

Pápež František vyhlásil mimoriadny Rok sv. Jozefa pri príležitosti 150. výročia vy-hlásenia ženícha Panny Márie za patróna celej Cirkvi. Urobil tak dňa 8. decembra apoštolským listom s názvom Patris corde (S otcovským srdcom). Mimoriadny Rok sv. Jozefa potrvá do 8. decembra 2021.

Čítať ďalej:Mimoriadny Rok sv. Jozefa

Generálna oprava organa

(Aktualizované 16.5. - na konci článku) V týchto dňoch sa  koná  generálna oprava organa. Orgán je zložitý stroj, ktorý obsahuje tisíce komponentov, ktoré sa časom opotrebúvajú. Odhaduje sa , že náš  organ má 180 rokov. Počas jeho prevádzky sa uskutočnilo niekoľko pozitívnych reparačných zásahov.

Čítať ďalej:Generálna oprava organa