Hľadaj:

Dnes je Sobota 18.septembra 2021, meniny má: Eugénia zajtra: Konštantín
channel1.jpgchannel6.jpgchannel7.jpgchannel12.jpgchannel10.jpgchannel14.jpgchannel16.jpgchannel8.jpgchannel17.jpgchannel11.jpgchannel9.jpgchannel2.jpgchannel3.jpgchannel15.jpgchannel4.jpgchannel13.jpgchannel5.jpg

Program TV LUX so Svätým Otcom Františkom

Počas návštevy Svätého Otca na Slovensku TV LUX ponúka  tieto priame prenosy

Čítať ďalej:Program TV LUX so Svätým Otcom Františkom

Dar kňazstva - 20. 6. 2021

Sme svedkami, že keď sa odohrávajú nejaké významné udalosti, všetky média tomu venujú  veľkú pozornosť. Pre nás veriacich na Slovensku je tento víkend výnimočný a dôležitý. Včera v jednotlivých diecéznych katedrálach boli svätení noví  kňazi a dnes v mnohých farnostiach slávia novokňazi   svoju primičnú sv. omšu. Teší nás, že jeden z novokňazov  Jakub Melo, má  korene  v našej farnosti,  lebo  jeho starí rodičia žili v Strečne.  Žiaľ nikde v médiach,  okrem kresťanských,  sa o týchto udalostiach nikde nevysiela, nehovorí,  nepíše. Pritom každý nový kňaz je veľkým darom pre   spoločnosť.  Aby sme si to aspoň my uvedomili,  venujme dnes našu pozornosť k zamysleniu,   čo pre nás znamená kňaz. 

Čítať ďalej:Dar kňazstva - 20. 6. 2021

Mimoriadny Rok sv. Jozefa

Pápež František vyhlásil mimoriadny Rok sv. Jozefa pri príležitosti 150. výročia vy-hlásenia ženícha Panny Márie za patróna celej Cirkvi. Urobil tak dňa 8. decembra apoštolským listom s názvom Patris corde (S otcovským srdcom). Mimoriadny Rok sv. Jozefa potrvá do 8. decembra 2021. 

Čítať ďalej:Mimoriadny Rok sv. Jozefa

Generálna oprava organa

 (Aktualizované 16.5. - na konci článku) V týchto dňoch sa  koná  generálna oprava organa. Orgán je zložitý stroj, ktorý obsahuje tisíce komponentov, ktoré sa časom opotrebúvajú. Odhaduje sa , že náš  organ má 180 rokov. Počas jeho prevádzky sa uskutočnilo niekoľko pozitívnych reparačných zásahov.

Čítať ďalej:Generálna oprava organa

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk