Hľadaj:

Dnes je Štvrtok 25.júla 2024, meniny má: Jakub zajtra: Anna, Hana

„Prejavy Najsvätejšej Trojice v reálnom svete"

Inštitút Communio a Ústredie slovenskej kresťanskej inteligencie pozývajú na prednášku univ. prof. RNDr. Júliusa Krempaského, PhD. na tému „Prejavy Najsvätejšej Trojice v reálnom svete". Prednáška sa uskutoční vo štvrtok 18. septembra 2014 o 17:00 h v priestoroch Diecézneho centra na ulici Jána Kalinčiaka 1 v Žiline.

Inštitút Communio a Ústredie slovenskej kresťanskej inteligencie pozývajú na prednášku univ. prof. RNDr. Júliusa Krempaského, PhD. na tému „Prejavy Najsvätejšej Trojice v reálnom svete". Prednáška sa uskutoční vo štvrtok 18. septembra 2014 o 17:00 h v priestoroch Diecézneho centra na ulici Jána Kalinčiaka 1 v Žiline.

Profesor fyziky Július Krempaský ovplyvnil budovanie a formovanie vedy a nepriamo aj elektrotechnického priemyslu na Slovensku. Je spoluautorom šiestich patentov, neúnavným propagátorom vedy a jej uplatnenia v praxi. V roku 1980 sa stal členom korešpondentom Slovenskej akadémie vied a o tri roky neskôr členom korešpondentom Československej akadémie vied.

Počas totality musel pre svoju „ideologickú závadnosť" z Univerzity Komenského odísť. Uplatnenie našiel na Vysokej škole technickej, avšak ani tam to nemal pre svoju vieru ľahké. Profesor Krempaský vydal okrem odborných publikácií aj publikácie venované vzťahu viery a fyziky, teórii evolúcie a po celom Slovensku pripravuje pre verejnosť prednášky zo spomínaných tém.


Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk