Hľadaj:

Dnes je Nedeľa 24.júna 2018, meniny má: Ján zajtra: Tadeáš
channel3.jpgchannel13.jpgchannel12.jpgchannel16.jpgchannel5.jpgchannel4.jpgchannel15.jpgchannel9.jpgchannel1.jpgchannel8.jpgchannel17.jpgchannel7.jpgchannel11.jpgchannel10.jpgchannel6.jpgchannel14.jpgchannel2.jpg

„Prejavy Najsvätejšej Trojice v reálnom svete"

Inštitút Communio a Ústredie slovenskej kresťanskej inteligencie pozývajú na prednášku univ. prof. RNDr. Júliusa Krempaského, PhD. na tému „Prejavy Najsvätejšej Trojice v reálnom svete". Prednáška sa uskutoční vo štvrtok 18. septembra 2014 o 17:00 h v priestoroch Diecézneho centra na ulici Jána Kalinčiaka 1 v Žiline.

Inštitút Communio a Ústredie slovenskej kresťanskej inteligencie pozývajú na prednášku univ. prof. RNDr. Júliusa Krempaského, PhD. na tému „Prejavy Najsvätejšej Trojice v reálnom svete". Prednáška sa uskutoční vo štvrtok 18. septembra 2014 o 17:00 h v priestoroch Diecézneho centra na ulici Jána Kalinčiaka 1 v Žiline.

Profesor fyziky Július Krempaský ovplyvnil budovanie a formovanie vedy a nepriamo aj elektrotechnického priemyslu na Slovensku. Je spoluautorom šiestich patentov, neúnavným propagátorom vedy a jej uplatnenia v praxi. V roku 1980 sa stal členom korešpondentom Slovenskej akadémie vied a o tri roky neskôr členom korešpondentom Československej akadémie vied.

Počas totality musel pre svoju „ideologickú závadnosť" z Univerzity Komenského odísť. Uplatnenie našiel na Vysokej škole technickej, avšak ani tam to nemal pre svoju vieru ľahké. Profesor Krempaský vydal okrem odborných publikácií aj publikácie venované vzťahu viery a fyziky, teórii evolúcie a po celom Slovensku pripravuje pre verejnosť prednášky zo spomínaných tém.


Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk