Dnes je Piatok 20.apríla 2018, meniny má: Marcel zajtra: Ervín

Krst dieťaťa

Krsty bývajú na druhú sobotu po prvom piatku a ak je dôvod aj inokedy. Krstný pohovor je v deň krstu o 10:00 na farskom úrade. Za prítomnosti príbuzných a veriacich sa začne slávnosť krstu o 10:30 hod. v kostole. Krst nech zahlási jeden z rodičov po niektorej svätej omši. So sebou nech má rodný list dieťaťa. Ak má byť v našej farnosti pokrstené dieťa, ktorého rodičia nebývajú v našej farnosti, ani sa tu nezdržujú viac ako 3 mesiace, je potrebné udelenie súhlasu od kňaza z farnosti kde bývajú.