Dnes je Štvrtok 28.marca 2024, meniny má: Sona zajtra: Miroslav

Farské oznamy 24.3.2024

Palmová / Kvetná / nedeľa                                                                                        24.3.2024

Dnes  popoludní o 13. 30 - 14. 30  hod. bude spoločná sv. spoveď. Spovedať budú viacerí kňazi. Sv. prijímanie sa bude rozdávať priebežne, aby ste sa mohli plynule spovedať. Tí, ktorí pristupujete k sv. spovedi na prvé piatky, túto  spoveď môžete mať nielen k Veľkej Noci, ale  i  k najbližšiemu  prvému piatku. Povzbudzujem, aby ste dnes prišli vo väčšom počte k sv. spovedi. Počas Veľkého týždňa takú možnosť nebudete mať. Z dôvodu sv. spovede dnes popoludní v kostole pobožnosť krížovej cesty  nebude. Môžete sa ju v rodinách  pomodliť sami, či už doma alebo na pahorku Bôrek. Bohoslužby v týždni budú: V pondelok bude o 12. hod. pohrebná sv. omša za pána Pavla Magoča a následne budú pohrebné obrady.  V utorok sv. omša nebude. V stredu  bude sv. omše o 17. 30 hod.

Zeleným štvrtkom, začína tzv. Veľkonočné Trojdnie - utrpenia, smrti a zmŕtvychvstania  Pána Ježiša. V tento deň slávime pamiatku Poslednej večere.  Svätá omša v tento deň bude 18 hod.  Prosím rodičov prvoprijímajúcich detí, ako i ostatných detí, aby prišli aj v tento deň  na sv. omšu  aj s preukazmi. Na  Veľký piatok si pripomíname utrpenie a smrť Pána Ježiša. V tento deň máme prísny pôst,  je potrebné zdržiavať sa mäsitého pokrmu a len raz dosýta sa najesť. O 10 hod. bude na pahorku Bôrek  pobožnosť krížovej cesty, ktorú budú mať v réžii naši mladí. Ktorí pôjdete, príďte k prvému zastaveniu.  V tento deň sa neslávi sv. omša. Pripomínam, že v tento deň sú  najdôležitejšie obrady, ktoré  budú  o 15.00 hod.  Po skončení obradov bude poklona  pri Božom hrobe pred vystavenou sviatosťou oltárnou do 18. 00 hod.

Na Bielu sobotu sa o  8.30 hod.  vystaví sviatosť oltárna, následne bude modlitba sv. ruženca. Poklona pri Božom hrobe pred vystavenou  sviatosťou  oltárnou bude  až do začiatku večerných obradov. I v tento deň si nájdite čas na adoráciu pri Božom hrobe. Večerné obrady slávnosti vigílie vzkriesenia budú  o 18. hod.

Na Veľkonočnú nedeľu budú sv. omše budú o 8 hod. a o 10 hod. Po sv. omšiach bude obvyklá výročná ofera. Obrady Zeleného štvrtku, Veľkého piatku, Bielej soboty a sv. omša v nedeľu o 8 hod. budú vysielané aj online.

Úmysly sv. omší na tento týždeň:

+  pohrebná Pavol Magoč

+  Pavol, Antónia, Pavol, Katarína

Úmysel kňaza
 Piatok  15:00  Obrady Veľkého Piatku
 Sobota  18:00  Úmysel

Za farnosť

Na úmysel

P. farár všetkých pozdravuje. Praje požehnaný veľký týždeň prežitý  s Kristom.

Nech  tento obrázok slúži k inšpirácii rodičom, ako sa môžu v rodine  deti hravou formou  modliť krížovú cestu

Dekrét o posvätení kostola:

Konsekrácia kostola 24.9.2023:

Posvätenie kaplniek krížovej cesty:

Sakristia kostola - porovnanie pred a po sanačných prácach:

Kaplnka s doplneným číslom zastavenia pripravená na osadenie drevorezby:

Sanačná omietka na sokloch v zadnej časti kostola:

Brigáda - krížová cesta 12.8.2023

12.8.2023: Kaplnka pripravená na osadenie zastavenia:

Hotová kaplnka (pred úpravou terénu v jej okolí):

Maľovanie bočných stien:

Sanačné práce sokla v zadnej časti kostola: