Hľadaj:

Dnes je Štvrtok 06.oktobra 2022, meniny má: Natália zajtra: Eliška

Farské oznamy 2.10.2022

27. nedeľa cez rok                                                                               2.10. 2022

 

Liturgický kalendár:

Utorok              spomienka sv. Františka Assiského

Streda               spomienka sv. Faustíny Kowalskej, panny

Piatok               spomienka Ružencovej p. Márie, prvý piatok

Nedeľa             28.  nedeľa v období cez rok

 

Dnes na prvú nedeľu sa koná zbierka na kostol. Za vaše milodary Vám vyslovujem úprimné pán Boh zaplať.

Sv. omše v nastávajúcom týždni:  V pondelok,  stredu, štvrtok,  piatok, v sobotu budú   sv. omše o 18 hod.  V utorok bude pohrebná sv. omša o 13 hod. V sobotu sv. omša s platnosťou na nedeľu. V  nedeľu sú  sv. omše o 8 hod. a o 10 hod. Sv. omša  v nedeľu o 8 hod., bude  vysielaná aj online.

Začali sme mariánsky mesiac október, zasvätený Ružencovej p. Márii. Povzbudzujem, aby ste prichádzali vo väčšom počte na modlitbu sv. ruženca, ktorý začína  o 17. 25 a  ktorí sa budú pred  modlievať deti. Prosím, aby deti počas týždňa prichádzali na ruženec. V tomto mesiaci bude výnimočne modlitba ruženca v kostole aj na prvý piatok. V pondelok bude detská sv. omša a pred ňou modlitba ruženca, prosím rodičov prvoprijímajúcich, ale i ostatných detí,  aby prišli s deťmi do kostola nielen na sv. omšu, ale aj na ruženec. Po sv. omši rozdám rodičom prihlášky pre deti, ktoré pôjdu na prvé sv. prijímanie.

 

Nastávajúci  týždeň  máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať sa bude, okrem utorka, pred každou sv. omšou. V piatok spovedáme kňazi od 17 hod. Povzbudzujem, aby ste si čím viacerí konali prvé piatky. Prvoprijímajúce deti  nech pokračujú v konaní 9 prvých piatkov. Birmovanci prídu v piatok na sv. spoveď a na sv. omšu, po ktorej sa im účasť podpíše do birmovného preukazu.

O upratovanie kostola prosím v septembri veriacich z ulíc: Sokolská 2 a Lipová.   Vyslovujem Pán Boh zaplať veriacim, ktorí  upratovali v minulom mesiaci.

Práce na kostole: Napriek  nepriaznivému počasiu sa podarilo dokončiť oplechovanie strechy pod vežou kostola, vymeniť časť poškodeného krovu a pokračovať v sanačných prácach na sokloch kostola.

 

Úmysly sv. omší na tento týždeň:

Pondelok

18:00

+  Martina, Jolana, Ladislav Samec

Utorok

13:00

+  pohrebná Ján Moravčík

Streda

18:00

+  Anna, František, Anna Bukovinský

Štvrtok

18:00

Za zdravie a Božiu pomoc Petrovi a Miroslavovi

Piatok

18:00

+  Ladislav Hanuljak, Emília Sandanusová, rodina Brózová, Gurinová
Sobota

 18:00

 Úmysel kňaza

Nedeľa

 

8:00

10:00

Za farnosť

Úmysel kňaza

 

 

 

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk