Hľadaj:

Dnes je Pondelok 05.júna 2023, meniny má: Laura zajtra: Norbert

Farské oznamy 28.5.2023

Zoslanie Ducha Svätého                                                                         28. 5. 2023

Dnešným dňom končí veľkonočné obdobie a pokračuje obdobie cez rok. Od zajtra sa pred  sv. omšou a modlitbou ruženca  modlí  Anjel Pána.

 

Liturgický kalendár:

Pondelok             svätodušný pondelok, Prebl. P. Márie, matky Cirkvi

Štvrtok                sviatok nášho Pána J. Krista, najvyššieho a večného kňaza

Piatok                  prvý piatok

Sobota                 svätých Karola Lwangu a spoločníkov, mučeníkov

Nedeľa                slávnosť Najsvätejšej Trojice

 

Sv. omše v nastávajúcom týždni budú: V pondelok, stredu, piatok, v sobotu  budú sv. omše o 18 hod. V utorok  z pastoračných dôvodov sv. omša nebude.  Vo štvrtok bude pohrebná sv. omša o 13 hod. Povzbudzujem najmä zajtra v pondelok k väčšej účasti na sv. omšu, keďže slávime svätodušný pondelok.  V sobotu je sv. omša  s platnosťou na nedeľu. V nedeľu sú sv. omše o 8 hod. a o 10 hod. Sv. omša v nedeľu o 8 hod., bude  vysielaná aj online. Na budúcu nedeľu bude prvonedeľná zbierka na kostol.

V nastávajúci týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Mnohí ste pekne pristúpili k sv. spovedi. Chráňte si stav milosti Božej, aby ste na prvý piatok mohli pristúpiť k sv. prijímaniu. Prvo prijímajúce deti nech s rodičmi pristúpia k sv. spovedi a na prvý piatok po sv. omši nech si dajú potvrdiť prvý piatok.

Vyslovujem pán Boh zaplať všetkým obetavým veriacim, ktorí ste pripravili,  vyzdobili kostol na včerajšiu slávnosť birmovky. Taktiež i tým, ktorí ste sa zapojili do liturgie prípravou, zapojením, hrou, spevom. Taktiež, ktorí ste pripravili okolie kostola pekným vykosením,  úpravou drevín, ako i obnovou altánku a stojanov. Birmovka bol tiež vysielaná online, preto kto má záujem môže sa k nej vrátiť cez Facebook.   

 

Úmysly sv. omší na tento týždeň:

 Pondelok

 18:00

 Za zdravie a Božiu pomoc Martinovi  

 Utorok

 

 
 Streda

 18:00  

 +  Vavrín, Terézia, Brezániovi a ich deti, Štefan, Elena, Vladimír Beháň
 Štvrtok

 13:00

 +  pohrebná František Dvorský
 Piatok

 18:00

 +  Ján Tichý

 Sobota

 18:00

 +  Tomáš, Žofia, Štefan Najsel

 Nedeľa

 

 8:00

 10:00

 Za farnosť

 +  Blažej, Emília Oberta, František Kadaši

 

 Birmovka 27.5.2023

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk