Hľadaj:

Dnes je Štvrtok 30.novembra 2023, meniny má: Ondrej, Andrej zajtra: Edmund

Farské oznamy 26.11.2023

Nedeľa Krista Kráľa                                                                  26. 11. 2023

 

Liturgický kalendár:

Štvrtok                 sviatok  sv. Ondreja, apoštola

Piatok                   prvý piatok

Nedeľa                1. adventná nedeľa

 

Sv. omše v nastávajúcom týždni:  V  stredu,  štvrtok,  v sobotu budú  sv. omše o 17. 30 hod. V pondelok a v utorok sv. omša  nebude. Na prvý piatok bude sv. omša o 18 hod. V sobotu je sv. omša s platnosťou na nedeľu. V  nedeľu sú  sv. omše o 8 hod. a o 10 hod. Sv. omša  v nedeľu o 8 hod., bude  vysielaná aj online.

 

Budúca nedeľa je prvá adventná. Začína sa ňou nový liturgický rok. Tí, ktorí si chcete dať požehnať adventný veniec, ktorý budete mať vo svojich príbytkoch, môžete si ho priniesť v nedeľu, ako i v sobotu večer  na  sv. omšu pred oltár. Prosím vás, aby ste tak urobili  už pred sv. omšou, nakoľko sa vence požehnávajú hneď v úvode sv. omše. Na budúcu nedeľu je aj prvá  nedeľu, preto sa bude konať zbierka na kostol.

 

Nastávajúci  týždeň  máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať sa bude okrem pondelka a utorka pred  sv. omšou. V piatok spovedáme kňazi od 17 hod. Deti štvrtého ročníka  nech pokračujú v konaní 9 prvých piatkov. Povzbudzujem, aby ste  čím viacerí pristúpili k sv. spovedi a tak nastávajúce adventné obdobie prežívali v stave Božej milosti a prepojení so sviatostným Pánom. To je najcennejšie prežívanie adventu. Ktorí častejšie prichádzate na sv. omšu a sv. prijímanie, túto sv. spoveď môžete mať už aj k Vianociam. 

 

O upratovanie kostola prosím v decembri veriacich z ulíc: Záhradná, Za záhradami, Kováčska. Vyslovujem Pán Boh zaplať veriacim, ktorí obetavo  upratovali v minulom mesiaci.

 

Úmysly sv. omší na tento týždeň:

 Pondelok

 

 
 Utorok

 

 
 Streda

 17:30

 Za zdravie a Božiu pomoc Vladimírovi

 Štvrtok

 17:30 

 Na úmysel
 Piatok

 18:00

 +  Ondrej Hliník. Štefan, Bernardína Piovarči

 Sobota

 17:30

 +  Jaroslav, Anna Trhančík

 Nedeľa

 

 8:00

 10:00

 Za farnosť

 +  Jozef, Ján, Terézia, Adam, Mária  Tojčík   

 

 

 

 

Dekrét o posvätení kostola:
Konsekrácia kostola 24.9.2023:

 

 

 

Posvätenie kaplniek krížovej cesty:

 

 

 

Sakristia kostola - porovnanie pred a po sanačných prácach:

 

Kaplnka s doplneným číslom zastavenia pripravená na osadenie drevorezby:

 

Sanačná omietka na sokloch v zadnej časti kostola:

 

 

Brigáda - krížová cesta 12.8.2023

 

 

12.8.2023: Kaplnka pripravená na osadenie zastavenia: 

 

 

 

 

 

 

Hotová kaplnka (pred úpravou terénu v jej okolí):

 

 

 

 

Maľovanie bočných stien:

 

Sanačné práce sokla v zadnej časti kostola:

 

 

 

Pohľad na všetky kaplnky:

 

Detail kaplnky:

 

Pohľad na kostol zvnútra:

 

Pohľad na zadnú časť kostola - opravné práce fasády kostola (jún 2023):

 

 

 

 Staršie fotky: 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk